Dzień Talentów

W piątek, dn. 21.03.2014 r. na powitanie wiosny nauczyciele wraz z rodzicami zorganizowali Dzień Talentów. Na scenie prezentowały się pięknie przebrane dzieci od przedszkola po klasę VI. Tego dnia w Szkole królował zielony kolor. Każda klasa miało swoją Panią Wiosnę, ale nie zabrakło też pszczółek, motylków, biedronek i kwiatków. Dzień rozpoczął się od przygotowania wiosennych sałatek pod czujnym okiem wychowawców. Następnie uczniowie klasy IV przedstawili program pt. „Czytamy na wiosnę” przygotowany pod kierunkiem pani Izabeli Ostrowskiej i Anny Piotrowskiej, w którym pojawiły się postaci ze znanych baśni. W dalszej części dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, plastyczne i poetyckie. Każda klasa przygotowała wspaniały wiosenny plakat. Jury miało wielki problem, by wybrać najlepszą pracę. Po części oficjalnej nastąpiła degustacja wiosennych potraw w klasach. Okazało się, że nie tylko pięknie wyglądały, ale również świetnie smakowały. Ten niezwykły dzień zakończył się wyborami „Miss Szkoły”, które przygotowali uczniowie klasy VI. Aby zostać Miss, trzeba było wykazać się umiejętnością tańca, śpiewu, makijażu i kulturalnego zachowania przy stole. Miss Szkoły 2014 została uczennica klasy V, Aleksandra Kopeć. Ten dzień pozwolił odkryć nowe talenty.

Integracja pokoleń

14. marca br. odbyły się w naszej szkole warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziły zaproszone Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich w Trzemiętowie.
Uczniowie z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się wykonywać wiosenne kwiatki z papieru krepowego pod czujnym okiem „Instruktorek”: pani Barbary Manys, Krystyny Łukasiewicz i Marty Borowicz.
Dzieci dzielnie poradziły sobie z trudnym zadaniem, a efektem wspólnego spotkania były piękne bukiety krokusów, które uwieczniliśmy na fotografiach.
Jesteśmy umówieni na kolejne, tym razem świąteczne spotkanie w kwietniu.

Upadek to nie przypadek

W środę 5. marca 2014r. przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia
Społecznego w Bydgoszczy zawitał w Szkole Podstawowej w Trzemiętowie.
Spotkanie rozpoczęło się od seansu filmowego ,,Na wsi”, który uczniowie
wszystkich klas obejrzeli ze skupieniem i zainteresowaniem. Tematyką filmu
edukacyjnego były wypadki w rolnictwie, w których często poszkodowanymi
osobami są dzieci. Promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą
na wsi należy zaczynać jak najwcześniej. KRUS od ponad 20 lat prowadzi
działania zwiększające bezpieczeństwo w środowisku pracy i życia rolników,
które służą eliminowaniu zagrożeń wypadków w gospodarstwach rolnych,
ograniczaniu ich liczby i skutków. Następnie uczniowie zadawali pytania, na
które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania każdy
otrzymał broszurę prewencyjną KRUS: „Upadek to nie przypadek”, którą
wziął ze sobą do domu. Ogłoszono także Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
dla dzieci – uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie
zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy
o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych
zachowań dzieci w czasie ich zabaw w pobliżu osób dorosłych, pracujących
w gospodarstwie rolnym. Zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie.

EB

Otrzęsiny klasy IV Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie

W Tłusty Czwartek, 27.lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny uczniów klasy IV, które zorganizowali szóstoklasiści wraz z wychowawcą, panem Mariuszem Leśniewskim.
Czwartaki musiały wykazać się odwagą i wytrzymałością, a także poczuciem humoru. Zostały poddane bowiem licznym próbom, jak kosztowanie mikstury i winogron w mące, udzielanie odpowiedzi na trudne pytania, malowanie twarzy i picie mleczka z miseczki. Na koniec uczniowie klasy IV zasłużyli sobie na obcięcie ogonów i tym akcentem zostali oficjalnie przyjęci do grona „Starszaków”.
Impreza zakończyła się wspólną dyskoteką uczniów klas IV-VI, którą poprowadzili chłopcy z klasy VI.