Zaproszenie na spotkanie

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7) tzw. „ustawa rekrutacyjna” Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie zaprasza na zebranie informacyjne w tej sprawie dnia 3.03.2014 r. o godz.16.00 w sali nr 9 na parterze.

Program spotkania:

1. Przedstawienie „ustawy rekrutacyjnej”(prezentacja).

2. Zapoznanie z zasadami rekrutacji w Szkole Podstawowej w Trzemiętowie.

3. Przedstawienie tzw. „ustawy sześciolatkowej” (prezentacja).

4. Zapoznanie z wychowawcami oddziału przedszkolnego i klasy I w roku 2014/2015.

5. Zwiedzanie szkoły ( sale lekcyjne, sala zabaw, stołówka).

Prosimy o informację, jeśli dziecko będzie realizowało obowiązek w innej szkole.

Bal Karnawałowy w SP w Trzemiętowie

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie jest zakończenie pierwszego semestru szkolnego wystawieniem bajki w wykonaniu uczniów. W tym roku szkolnym 31 Stycznia 2014 roku uczniowie  klasy drugiej i trzeciej przebrani w piękne stroje z zaangażowaniem wcielili się w role aktorów i przedstawili bajkę pt.”Księżniczka na ziarnku grochu”. Nad scenografią, choreografią i reżyserią czuwały wychowawczynie klas:
p. Danuta Dornowska i p. Elżbieta Bąk. Całość toczyła się w komnacie zamkowej, gdzie  nie zabrakło m. in. króla, królowej i księcia, ciągle figlującego błazna, przybywających z różnych zakątków księżniczek oraz pazia, ochmistrza, trębaczy, dobosza i służących. Po odnalezieniu właściwej księżniczki, przy dźwiękach melodii, cały dwór zatańczył finałowego pięknego menueta.
Następnie odbył się Bal Karnawałowy z udziałem uczniów całej szkoły. Dzieci w barwnych i różnorodnych strojach bawiły się przy muzyce. Towarzyszyli im nauczyciele i rodzice, którzy ufundowali nagrody za przebrania i konkursy. Szczególne podziękowania należą się Pani Ewelinie Kubackiej, Sołtysowi Trzemiętowa za ofiarność na rzecz uczniów Szkoły.

EB

Dzieci z SP w Trzemiętowie w świetlicy w Wierzchucinku

W piątek 24. stycznia 2014 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie pod kierunkiem p. Doroty Kowalczyk przedstawiły montaż słowno-muzyczny z okazji zorganizowanego w Swietlicy Wiejskiej w Wierzchucinku Dnia Babci i Dziadka. Do Seniorów popłynęły szczere i wzruszające życzenia. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Współczesnych, a dzieci wzięły udział w balu karnawłowym. Zabawę prowadził tajemniczy
klaun, który nagrodził przebranych we wspaniałe stroje. Były również konkursy i malowanie twarzy. Zabawa była wyśmienita.

WOŚP w Sicienku

12. stycznia 2014 r. uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie : Anna Deja, Paulina Kaliszewska, Wiktoria Kleissa, Aleksandra Kowalczyk, Mirella Nitka, Ewelina Olska, Stefania Padewska, Julia Picz, Karolina Szewczyk i Dominika Fedek pod opieką p. Dyrektor wystąpiły na XXII Finale WOŚP w Zespole Szkół im. M.Kopernika w Sicienku. Dziewczęta zatańczyły mini play back show do utworu  Farby pt.”Chcę tu zostać” z własną choreografią oraz zaśpiewały piosenki „Na szczycie” i „Nie patrzę w dół” pod kierunkiem p. E. Bąk. Dziewczęta brdzo efektowanie prezentowały się na scenie i otrzymały duże brawa.

Dzień Babci i Dziadka w SP Trzemiętowo

W środę, 22.stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemietowie odbyła sie uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najpierw najmłodsi, a więc dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Hanny Szymkowiak oraz uczniowie klasy I pod kierunkiem p. Marii Modrakowskiej przedstawili pełen ciepła i autentycznej życzliwości montaż słono-muzyczny, a dziewczęta z klasy VI uświetniły uroczystośc tańcem i śpiewem. Następnie wszyscy uczniowie odśpiewali swoim babciom i dziadkom
tradycyjne „Sto lat”, a Rada Rodziców zaprosiła gości na słodki poczęstunek. Czas upłynął wszystkim w wyjątkowo miłej atmosferze.

Jasełka w Kościele w Wierzchucinku

W niedzielę, 19. stycznia 2014 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie pod opieką katechetki, pani Kamili Lahutta, przedstawili tradycyjne jsełka bożonarodzeniowe w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku. Na stopniach ołtarza, pod lśniącymi choinkami, wokół Św. Rodziny zgromadzili się pasterze i trzej królowie z darami. Dzieci jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, zachęcając zebranych do włączenia się w śpiew
kolęd. Oprawę muzyczną przygotował młodzieżowy zespół z Samsieczna.