Wycieczka do zakładu produkcyjnego ozdób choinkowych w Bydgoszczy

9 stycznia 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas1-3 uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych „Sopel” w Bydgoszczy. Najpierw dzieci przyglądały się, jak w bardzo wysokiej temperaturze (1000°C) topi się szklana rurka, z której formuje się kształtną kulę. Dowiedziały się także, jak powstają różne szklane kształtne figurki. Rozgrzane do miękkości szkło umieszcza się w specjalnej formie, a potem wdmuchuje się do środka powietrze i szkło przybiera fantastyczne kształty. Kolejnym punktem zwiedzania było pomieszczenie pełne błyszczących brokatów i połyskujących farb, w którym pani malarka wyczarowywała na bombkach przepiękne wzorki.

Na pamiątkę wizyty w tym bajkowym miejscu każdy z uczestników otrzymał małe bombki w kolorze niebieskim oraz zakupił bombkę z imieniem swoim, siostry, brata czy kogoś z rodziny. Można było także kupić inne ozdoby choinkowe w sklepiku zakładowym.

EB