Wigilia

W piątek 20 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie świętowano tradycyjną szkolną Wigilię. W pięknie przybranych klasach, przy ustrojonych choinkach i w blasku betlejemskiego światła, które przywieźli harcerze ze szkolnej drużyny „Obrońcy Przyrody” wraz z druhną Marzeną Łodygowską dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice połamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i wręczyli upominki. Następnie cała społeczność szkolna miło spędziła czas,
śpiewając kolędy i oglądając jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV, przygotowane pod kierunkiem p. katechetki Kamilli Lahutty. W wyjątkowy nastrój wprowadziło wszystkich betlejemskie światełko, które przywieźli harcerze ze szkolnej drużyny „Obrońcy Przyrody” z druhną Marzeną Łodygowską. W piątek rozstrzygnięto również szkolny konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim. Stronę językowa oceniała p. Marzeną Łodygowska, a plastyczną p. Mariusz Leśniewski. Najpiękniejsze kartki wykonali:
Aleksandra i Przemysław Kowalczyk, Piotr Majszak i Klaudia Ramion.

A.M.

Mikołajki

Dzień 6 grudnia 2013r. był dla dzieci wyjątkowy, radosny i pełen wrażeń. Tego dnia zawitał w szkole gość w czerwonej czapce i czerwonym płaszczu z workiem pełnym prezentów. Uczniowie nie tylko czekali na prezenty, ale chcieli także się pochwalić swoimi talentami wokalno-aktorskimi. Dzieci zaśpiewały dla Mikołaja piosenki o tematyce zimowej i recytowały wierszyki. Następnie Mikołaj rozdawał upominki, a także rozmawiał z nimi na temat na temat dobrego zachowania i dziecięcych marzeń. Cała uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem przy muzyce ,, Ding dong”. Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu Rodziców i Przyjaciół Szkoły.

EB

Andrzejki

28. listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie odbyły się szkolne Andrzejki. Organizatorami byli Samorząd Szkolny z opiekunem panem Mariuszem Leśniewskim i drużyną ZHP „Obrońcy Przyrody ” z opiekunem panią Marzeną Łodygowską. Imprezę rozpoczęła prezentacja umiejętności żonglerskich różnymi przedmiotami w wykonaniu uczniów kl. VI. Następnie uczniowie kl. III-VI lali wosk, a wiedźmy-wróżki przewidywały przyszłość z zastygniętego wosku. Chętni podchodzili do wróżek, które przepowiadały przyszłość posługując się szerokim wachlarzem wróżb. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby balonowe. W nadmuchanych balonikach, które trzeba było przekłuć szpilką, umieszczone były na małych karteczkach wróżby. Imprezę Andrzejkową zakończyła wspólna dyskoteka.