Konkurs recytatorski

25 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski: „Poezja Juliana Tuwima” dla uczniów klas IV-VI, zorganizowany przez nauczyciela polonistę i bibliotekarza, panią Izabelę Ostrowską. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Sicienko pod opieką swoich nauczycieli polonistów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali znane wiersze Juliana Tuwima. Jury w składzie: p. Justyna Gonciarz, p. Paulina Jankowska i p. Izabela
Ostrowska wyłoniło zwycięzców:

I miejsce : Adrian Banaś – Zespół Szkół im. M. Kopernika w Sicienku (opiekun-p. Justyna Gonciarz)
II miejsce : Łukasz Wrembel – Szkoła Podstawowa im. kard.S. Wyszyńskiego (opiekun – p. Joanna Mazur-Najdowska)
III miejsce : Wiktoria Drzażdżyńska – Szkoła Podstawowa im. KEN w Strzelewie (opiekun – p. Paulina Jankowska)

Wyróżnienia:
Kajetan Chudzyński – Zespół Szkół im. A. hr. Potulickiej w Wojnowie (opiekun – p.Marzena Kaplarny)
Emilia Kops – Szkoła Podstawowa im. KEN w Strzelewie (opiekun – p. Paulina Jankowska)
Dominika Andrzejewska – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Trzemiętowie (opiekun-p.Wioletta Juszczak).
Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody książkowe i dyplomy pozyskane od sponsorów przez p. Annę Piotrowską. Obchodom Roku Tuwima towarzyszył również Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI, Konkurs Plastyczny dla klas I-III oraz gazetki ścienne i wystawy dotyczące twórczości Juliana Tuwima.

Pasowanie na czytelnika

14.listopada 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników. Najpierw dzieci wzięły udział w niezwykłej lekcji bibliotecznej, poprowadzonej przez panią Izabelę Ostrowską z asystentką z kl. V Aleksandrą Kopeć, podczas której musiały wykazać się znajomością lektur. Następnie pani dyrektor Alina Mombo-Mabiala, po złożeniu przez dzieci przysięgi, pasowała je grubą księgą na czytelników. Na pamiątkę dzieci otzrzymały piękne dyplomy, a następnie mogły wypożyczyć z
biublioteki swoją pierwszą książkę.

Święto Niepodległości – uroczysty apel

12. listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wzruszający i pełen treści patriotycznych montaż słowno-muzyczny pt. „Wolna Polska 1918 r.” przgotowali uczniowie klasy VI pod opieką pani Elżbiety Bąk i Pana Mariusza Leśniewskiego. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna i zaproszeni goście, którzy po części oficjalnej spotkali się przy kawie, by powspominać trudne dla Polski czasy.

Święto Niepodległości – msza w intencji Ojczyzny

11.listopada 2013 r. w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Wierzchucinku odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Przed Mszą św. na maszt została wciągnięta flaga Polski, odśpiewano hymn i przemaszerowano do kościoła. Po Mszy św. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Wierzchucinku, a jednocześnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechjwy w Trzemiętowie oraz młodzież pod kierunkiem pani Doroty Kowalczyk przedstawiły patriotyczny montaż słowno-muzyczny. Uroczystości towarzyszył
sztandar szkoły. Poczet stanowili harcerze, którzy przybyli do kościoła pod opieką pani Marzeny Łodygowskiej.

Teatr Buratino

Projekt „Żywe lekcje historii”

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie od maja b.r. raz w miesiącu odbywają się żywe lekcje historii prowadzone przez rycerzy z Bractwa Kerin w Gniewie. Jest to projekt Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wiejskiej w Trzemiętowie współfinansowany przez Gminę Sicienko. W ramach przedsięwzięcia dzieci mają okazję przybliżyć sobie zagadnienia z historii od starożytności po czasy nowożytne oraz odwiedziły gród w Biskupinie i wioskę indiańską w Jarużynie.
A.M.

Dzień Papieski i Święto KEN w Trzemiętowie

W piątek 11.10.2013 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie odbyła się uroczystość z podwójnej okazji Święta KEN oraz Dnia Papieskiego. Montaż słowno-muzyczny, laurki i kwiaty dla nauczycieli, pracowników szkoły i emerytów przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem E. Bąk, K. Lahutta, M. Łodygowskiej i I. Ostrowskiej. Z okazji Święta KEN dyrektor szkoły, pani Alina Mombo-Mabiala, nagrodziła wyróżniających się w pracy nauczycieli: E. Bąk, E. Duda, J. Świątkowską i H.Szymkowiak oraz pracowników administracji – panią Dorotę Górniewską i obsługi – panią Beatę Jasik. Po części oficjalnej rodzice zaprosili gości, nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek. Dzień przebiegał w miłej atmosferze, tym bardziej, że dla uczniów był to również dzień samorządności – szóstoklasiści mieli okazję wcielić się w rolę nauczycieli i spróbować swoich sił, prowadząc lekcje, a nauczyciele przypomnieli sobie uczniowskie lata. A.M.

Śniadanie Daje Moc

W piątek, 8.11.2013 r. uczniowie klas 0-III już po raz trzeci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci najpierw poznały zasady zdrowego odżywiania podczas zajęć otwartych, w których wzięli udział również ich rodzice. Następnie samodzielnie przygotowały wspaniałe kolorowe i zdrowe kanapki. Wspólnie z rodzicami estetycznie nakryły stoły , by kulturalnie i z zachowaniem zasad higieny spożyć posiłek. Udział w akcji
pozwolił uczniom połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci bawiąc się utrwalają bowiem zdrowe nawyki żywieniowe. Szkoła dba, by dzieci spożywały posiłki o stałych porach. Poza tym uczniowie otrzymują w szkole również mleko w ramach programu „Szklanka mleka” oraz porcje warzyw i owoców w ramach akcji „Owoce w szkole”. A.M.